دبیرستان دخترانه نیک آهنگ (متوسطه دوره دوم) اداره آموزش و پرورش ناحیه 3 استان اصفهان

کرونا و تعطیلات

کرونا و تعطیلات

علت اینکه در موارد انتشار یک بیماری کار به تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها یا سایر مراکز می‌رسد مفهوم آن این است که سرایت میکروب (اینجا ویروس کرونا) عامل بیماری بالا بوده و این تصمیم برای جلوگیری از اجتماعات در جاهای شلوغ و کم کردن رفت و آمدها گرفته شده است تا بتوان جلوی انتشار آن را گرفت و در حد توان آن را کنترل کرد.

بنابراین این اعلام تعطیلی برخلاف موارد مشابه به معنی فرصتی برای تفریح،به طبیعت زدن و مسافرت کردن نیست، اقدامی که متاسفانه بعد از اعلام تعطیلی به خاطر ویروس کرونا به کرات مشاهده می شود.

این مسافرت ها و بیرون آمدن از خانه های بدون دلیل در واقع یک خودخواهی احتمالا غیر عمدی است که ویروس را به افراد و مناطق مختلف منتقل می‌کند و با توجه به رشد سریع ویروس هر مسافرت و بیرون رفتن از خانه بی‌مورد افراد بیشتری را در معرض خطر این بیماری جدی قرار داده و امکان کنترل این ویروس را بسیار سخت تر از قبل می‌کند.

این تعطیلات برای ماندن در خانه و به حداقل رساندن رفت و آمدها برای کنترل ویروس در نظر گرفته شده است.

از تمام ملت شریف ایران تقاضا می شود همه‌گیری این ویروس را جدی گرفته و خروج از خانواده را به حداقل ممکن-ایده‌آل صفر-برسانند و از هرگونه مسافرت در تعطیلات داده شده برای کنترل بیماری اکیدا پرهیز کنند تا در کنار رعایت بهداشت و نکات پیشگیری در حدی که می‌توانند به کادر درمان که فداکارانه برای مقابله با این ویروس و کمک به نجات جان قربانیان در حال فعالیت تا پای جان هستند کمک کرده باشند.

بابک خطی
   پزشک    

رتبه های برتر مسابقات قرآنی (سال تحصیلی 99-98)

فایل صوتی درس زبان انگلیسی

اسامی پذیرفته شدگان کنکور 98-97

ضمن تبریک به دانش آموزان و پرسنل گرامی دبیرستان و آرزوی توفیق روزافزون ایشان